CSUN Türkiye piyasasına ilişkin hazırladığı bir sunumla Intersolar Konferansı’na katkıda bulunacak

Mayıs 27, 2014

Frankfurt, Almanya, 27 Mayıs 2014 – Güneş enerjisi için solar hücre ve panel üreticisi olan CSUN, 2-4 Haziran tarihleri arasında Münich’te gerçekleştirilecek olan Intersolar Konferansı’na memnuniyetle katkı bulunacağını bildirdi.

CSUN’ın yapacağı sunumun konusu şöyle: Türkiye’deki PV Piyasası – Küresel PV Piyasalarındaki Beklentiler, Gelişmeler ve Zorluklar: Avrupa – Sunum tarihi ve saati: 2 Haziran 12.00-13.35; ICM, 14 A no’lu hol.

Türkiye’deki elektrik piyasasının inceleneceği sunumda, fotovoltaik sistemlerin sözkonusu piyasa içerisindeki olası gelişmeleri incelenecek. Bunun yanı sıra mevcut ve gelecekteki elektrik fiyatları ile PV için seviyelendirilmiş enerji maliyeti (LCOE) konusunda kıyaslama yapılıp Türkiye’deki enerji piyasası başta Almanya ve İtalya olmak üzere diğer piyasalarla karşılaştırılacak. Söz konusu her üç ülkede de güneş enerjisi belli alanlarda, FIT’ten bağımsız olmak kaydıyla ekonomik bir alternatif olarak kendini göstermiş ancak beklenen seviyeye henüz ulaşmamıştır. Güneş enerjisi piyasasının genel anlamda çekiciliğini ve bunun yanında ilgili beklentilerin ne olduğu üzerinde durulacak olan sunumda, PV gelişiminin önünde bulunan engellerden ve Türkiye’deki potansiyelden tam anlamda faydalanmak için takip edilmesi gereken yöntemler tartışılacak.

CSUN ayrıca 6 Haziranda Intersolar Fuarı’nda, A4.550 no’lu holde A1.270 no’lu standda da yer alıp yeni çerçevesiz modüllerini sergileyecek. 


China Sunergy Co., Ltd. (CSUN) Hakkında
China Sunergy Co., Ltd. (NASDAQ:CSUN), Çin ve Türkiye’de bulunan üretim merkezleri aracılığıyla tüm dünyaya yüksek verimli solar hücre ve modül konusunda tasarım ve imalat hizmeti sunmaktadır. CSUN ayrıca yüksek potansiyelli solar projelere de yatırım yapmaktadır. 2004 yılında kurulan CSUN ileri seviye solar hücre teknolojisi, güvenilir ürün kalitesi ve mükemmel müşteri hizmeti ile ön plana çıkmaktadır.
Daha detaylı bilgi için websitesini ziyaret edebilirsiniz: http://www.csun-solar.com.

Media İrtibatı için
Andrea Bodenhagen                                 
CSUN Europe GmbH 
Tel.: +49-69-96869767                            
GSM: +49-176-70797328                                  
Andrea.bodenhagen@csun-solar.com