Sürdürülebilirlik

Önde gelen bir yenilenebilir enerji şirketi olarak, çevresel sorumluluk ve sürdürülebilirlik CSUN'ın iş felsefesinin temel unsurlarıdır ve şirket içerisinde her düzeyde uygulanmaktadır.

  • CSUN'ın üretim tesisleri ISO 14001 çevre standardı sertifikasına sahiptir.
  • Şirket içerisinde Ar-Ge, üretim ve pazarlama bölümlerini de içine alacak şekilde çevresel etkiler üzerine sıkı ve düzenli bir yönetim sistemi mevcuttur.
  • CSUN üretim sürecinde oluşan çevresel kirliliği azaltmak için önemli yatırımlar yapmış ve başarılı bir şekilde üretim sırasındaki su tüketimi, elektrik tüketimi ve gaz tüketimini sırasıyla 33%, 17% ve 30% oranlarında azaltmıştır.
  • CSUN çalışanları ile çok yakından ilgilenir ve ilgili devlet daireleri koordineli çalışarak iş yeri sağlık ve iş yeri güvenliği konularında kurallara uyumlu hale getirir.
  • CSUN sürdürülebilirlik raporlaması için GRI standartı ile uyumludur.
  • CSUN Ulusal ve Avrupa yönetmeliklere göre uygun ürün geri dönüşümü sağlamak için Avrupa merkezli PV Cycle birliğinin üyesidir.

PV Cycle

AB üyesi ülkelerde bulunan bütün güneş enerjisi paneli üreticileri Elektrik ve Elektronik malzemelerin atılması (WEEE) düzenlemesine uymak zorundadır. CSUN, WEEE uyumlu bir kuruluş olan ve PV panellerinin geri alınması ve geri dönüşümünden sorumlu olan PV Cycle üyesidir. Bu sadece müşterilerimiz için değil, çevremiz için de yararlıdır. PV panellerde kullanılan malzemeler, özellikle cam ve aluminium, verimli bir şekilde geri dönüştürülebilir ve atık oluşmasını azaltır.

CSUN panelleri ile kurulmuş bir güneş santrali olan firmalar, kullanım ömrü sonunda PV Cycle’a ücretsiz olarak teslim edebilirler. Genellikle küçük adetler toplanma noktasına panel sahibi tarafından götürülmektedir. 40 adetten fazla paneller ise yerinden teslim alınır. Daha detaylı bilgi için lütfen www.pvcycle.org sitesini ziyaret edin.

CSUN’ın Almanya, Fransa, İngiltere ve diğer Avrupa Ülkeleri için üyelik sertifikalarını buradan indirebilirsiniz.